Wstęp do strategii Bounce of The Zone – M5

Strategia nie jest mojego autorstwa. Przekazał mi ją Phillip Nel, bywalcom Forex Factory znany z 4 Hour Strategy (MACD)

Strategia opiera się na szczegółowej obserwacji powtarzającego się układu z korektą kończącą się na wsparciu lub oporze jaki cena znajduje w pobliżu strefy dwóch średnich kroczących. Jeden setup dopracowany do perfekcji i nie ma potrzeby poszukiwania na wykresie czegokolwiek więcej. Jestem w trakcie opanowywania ; )

Przykład z dzisiejszego dnia na wykresie GBPUSD.
Pomarańczowy box to czas w jakim czekam na pojawienie się sygnału. ( 7-9 GMT)
GBP-USD_09.03

Dodając do strategi Bounce of The Zone jako wsparcie płytką korektę opisaną na stronie http://comparic.pl/system-inwestycyjny-plytka-korekta uzyskujemy bardzo prosty i czytelny system inwestycyjny pozwalający na grę na interwale 5M.

Przykład z dzisiejszego dnia na wykresie EURUSD.  Opis myślę, że już po zapoznaniu się z poprzednim screenem oraz stroną na comparic.pl potrzebny nie jest.EUR-USD_09.03

Nie prawdą jest, że na M5 jest szum. Owszem można złapać zmyłki ( często na edku o czym każdy wie ;) i żadna strategia nie jest 100 % ale z moich doświadczeń i obserwacji Phillipa strategia daje ok 70-80% skuteczności.
szanse

!!!UWAGA!!!
Jest to wynik ilości otworzonych pozycji z 2010 roku na parze EURUSD tylko w trakcie handlu pomiędzy godziną 16 a 18 GMT.
Rozkminka screena z wynikami: np.
Maj – 11 pozycji z czego 10 zakończyło się na plusie (Right) a 1 (Wrong) na minusie itd…
W tym czasie średnio w „dwugodzinnym okienku” można było w miesiącu otworzyć ok. 12 pozycji. Oprócz sygnału odbicia od strefy jest jeszcze pozycja związana z dywergencją ceny ze wskaźnikiem MACD o czym innym razem.

Do strategi Phillipa oprócz dodania płytkiej korekty dodałem na podstawie obserwacji filtr z wykorzystaniem wskaźnika MACD. Nie otwieram np. pozycji długiej jeżeli histogram znajduje się poniżej 0. Na screenie przykład kiedy nie otworzę pozycji długiej. Dodatkowo jak się patrzy na te długie cienie na świeczkach to nie wygląda to ładnie. Dla mnie to jest oznaka niezdecydowania tego w jakim kierunku „tłum myśli” aby ruszyć cenę. Poszukajcie GBPUSD z 13 lutego 2015 ;)rozbieznosc_sygnalu

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s