Wejście w strefy S/D – handel na 5M

Jeżeli śledzisz mój profil na FB > https://www.facebook.com/socialtraderblog to wiesz, że skończyłem handlowanie na jakiś czas na eToro. Porażka z zakresu wskoczę na max pozycję może wejdzie nie wyszła i skończyło się to totalną katastrofą.
Jestem w trakcie czytania rewelacyjnej książki W Transie Inwestowania, która potrzebna jest mi do wyeliminowania podobnych wyskoków. Przeszedłem do polskiego brokera z MT4 dzięki czemu już nie przeskakuję pomiędzy platformami do analizy i składania zleceń. Oprócz czytania wspomnianej książki jestem pod dużym wrażeniem stref popytu i podaży S/D. Jeżeli jesteś zainteresowany czym to się je polecam opisy na polskim forum: http://www.fx-forum.pl/viewtopic.php?f=11&t=71 oraz do poszukania u wujka Google.

Poniżej dwa screeny z dzisiaj wraz z opisem. Otwierają oczy i potwierdzają jak warte uwagi są S/D.

Dzisiaj weszły moje pierwsze zlecenia na czystym S/D (1) Buy Limit ustawione na górnej granicy strefy z 30M na EURUSD. TP miałem ustawione tam gdzie (2) ale jak już weszło to trzeba pogrzebać, poprzestawiać do tego co się wie o 5M i taki wynik, że TP byłoby trafione co do pipsa a tak jest tylko 25 pipsów. Jeden z graczy na grupie Price Action napisał dzisiaj mądre słowa o tym aby „najlepiej jest wejsc w dana transakcje w odpowiednim miejscu gdzie pojawi sie sygnal PA , ustawic SL i TP i zapomniec” Trzeba sie stosować do set and forget.

Drugie zlecenie weszło na AUDUSD na +70 pipsów. Jedyne co warto tutaj dodać to, że SL wyznaczony pod strefą obronił się o 2 pipsy. Warto jednak te SL dać troszkę niżej. Wejście było już na wykorzystanej strefie więc nie zamieszczam tego jako poprawnego przykładu z S/D.

To co chciałbym dzisiaj pokazać to podobieństwo setupu (3) z dzisiaj, którego nie zagrałem bo nie byłem przy platformie do tego jaki był z wczoraj na EURUSD. Wejście w strefę i dywergencja.
Klaruje mi się obraz gry z wykorzystaniem S/D na 5M. Ustawiam wejście z limitem i dokładam po lepszej cenie jeżeli jest sygnał. (4) to standardowe wejście z odbiciem od dwóch średnich. Zgrałem to z wejściem i zarządzaniem pozycją gdzie połowa została zamknięta na 1:1 i reszta przestawiona na BE.

p.s. w trakcie jak piszę otworzyłem shorta na EURUSD z dywergencją – update bedzie na profilu FB jak to wyszło.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s