Analiza stratnej pozycji na GBPUSD

Pozycjami, które wychodzą miło jest się chwalić i analizować, gorzej z tymi, które nam nie wyszły. Uważam jednak, że właśnie te stratne dają nam dużo więcej do nauki o nas samych i naszej strategii. Analiza na spokojnie po całym dniu pozwala spojrzeć na pozycję chłodnym okiem, dzięki czemu możemy wyciągnąć konsekwencje na przyszłość.

Dzisiejsza pozycja z godziny 08:10 na GBPUSD to chęć złapania wczesnego longa na samym starcie rynków na początku tygodnia. Od strony strategii wszystko się zgadzało. W nocy mieliśmy ruch wzrostowy  od 2:40 na ponad 40 pipsów do 7:20. Następnie mała korekta z odbiciem o godz 6:05 od średnich 144 EMA i powrót ceny w okolice  strefy średnich i ponowne odbicie o 08:05, które było dla mnie sygnałem do wejścia w długą pozycję.

Czy mogę doszukiwać się błędu w swoich obserwacjach i analizie wejścia? Na 80 % nie i było to poprawne wejście ze względu na odbicie od strefy średnich 144 EMA.

Czy coś zrobiłem źle?
Tak :
– za duży SL na 20 pipsów. Jeżeli już go tam postawiłem powinien zaoszczędzić te 6 pipsów zamykając pozycję po przełamaniu linii trendu szybką święcą spadkową na 10 pipsów.
– nie zauważyłem, że cena od 04:55 do 07:25 wraz z MACD utworzyły dywergencję ( znak ostrzegawczy )
– dosyć mocno sugerowałem się swoją analizą z niedzieli wieczór doszukując się na siłę wzrostowej korekty na wyższych interwałach – usprawnia to mój trading na 5M ale czasami wprowadzam się sam takimi oczekiwaniami w błąd.
– o 09:15 powinienem otworzyć pozycję krótką zgodną z ruchem, który wyrzucił mnie na SL.

Na usprawiedliwienie dodam, że dokładnie o tej godzinie otworzyłem krótką pozycję na EURUSD odrabiając straty z GBPUSD realizując mały zysk na tych dwóch pozycjach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s